Go to content Go to navigation Go to search

Szampon przeciwłupieżowy na problemy z włosami

Luty 16th, 2010 by izabela

Odchudzanie

Jak sobie poradzić z łupieżem, który jest niezwykle uporczywym problemem? Niektóre osoby potrafi doprowadzić do kompleksów, bowiem sypiące się z włosów białe płatki nie wyglądają ani na włosach, ani na naszych ramionach atrakcyjnie. Co zatem zrobić z tym problemem? Na pewno nie należy poddawać się, bowiem kto powiedział, że z łupieżem musimy żyć?

Czy każdy szampon przeciwłupieżowy jest skuteczny?

Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym można znaleźć wiele szamponów przeciwłupieżowych. Wszystkie są zachwalane, że mają najlepszy skład, a zwalczanie łupieżu z tymi specyfikami to przysłowiowy pryszcz. Często ufamy reklamom i w efekcie dajemy się naciągnąć, bowiem okazuje się, że ten „cudowny szampon” nie spełnia swoich zadań. Dlaczego tak się dzieje, że jedne preparaty działają, a inne nie? Sekret przede wszystkim tkwi w odpowiednio dobranych składnikach. Nie wystarczy bowiem, by szampony przeciwłupieżowe zawierały tylko substancje zwalczające problem, ale również składniki działające przeciwłojotokowo.

By szampon przeciwłupieżowy był skuteczny…

… musi zawierać w swoim składzie odpowiednie substancje. W preparatach na łupież powszechnie stosowany jest ketokonazol. To substancja, która należy do leków imidazolowych. Dzięki właściwościom przeciwgrzybicznym skutecznie zwalcza drożdżaki (Pityrosporum ovale / Malassezia furfur), które przyczyniają się do powstawania „białego problemu”. Szampony przeciwłupieżowe, które zawierają ketokonazol skutecznie więc oczyszczają skórę głowy z białego pyłku. Ponadto zapobiega powracaniu schorzenia, co jest możliwe w profilaktycznym stosowaniu specyfiku. Mechanizm działania ketokonazolu polega na zahamowaniu syntezy ergosterolu. Jest to substancja, która stanowi niezbędny „składnik” błony komórkowej drożdżaka. Zahamowanie przepuszczalności błony powoduje, że grzyb obumiera.

Pirytionian cynku to kolejna substancja, którą można znaleźć w skutecznych szamponach przeciwłupieżowych. Substancja ta skutecznie zwalcza drożdżaki, jak również wykazuje działanie antybakteryjne. Szampony z zawartością niskoprocentowego roztworu pirytionianu cynku doskonale sprawdzi się w walce zarówno z łupieżem zwykłym, jak i łupieżem pstrym.

Substancją, która wspomaga działanie ketokonazolu jest oktopiroks. Substancja ta wykazuje działanie przeciwłupieżowe, dzięki zahamowaniu rozwoju drożdżaka z gatunku Pityrosporum ovale, jak również na skutek oczyszczania skóry głowy z nieestetycznych łusek, będących objawami łupieżu.

Kwas salicylowy znajdujący się w niektórych specyfikach przeciwłupieżowych ułatwia odrywanie tłustych łusek, nawarstwiających się tworząc strupy.

Szampony przeciwłupieżowe zawierają również dwusiarczek selenu. Jest to związek chemiczny, który skutecznie redukuje drożdżaki oraz zapobiega ich namnażaniu. Ponadto substancja ta przyczynia się do normalizacji procesów łuszczenia się skóry.

Z tymi szamponami łupież jest bez szans

Skuteczne szampony przeciwłupieżowe możemy znaleźć w aptekach, bądź też w dobrych drogeriach internetowych.

Jednym z takich preparatów jest Dandrene – szampon, z którym łupież nie ma żadnych szans. Specyfik ten, dzięki swojej nowoczesnej technologii niezwykle skutecznie zwalcza łupież już po kilku tygodniach stosowania. Dandrene zawiera w swoim składzie takie substancje, dzięki którym walka z łupieżem możliwa jest na trzech płaszczyznach. Szampon ten wykazuje działanie przeciwłupieżowe, usuwa łuski oraz doskonale odżywia naszą skórę oraz włosy. Za te właściwości odpowiadają składniki szamponu takie jak: ketakonazol, klimbazol, wyciąg z krzewu Manuka, kompleks z wierzby bijącej, wyciąg z granatu. Ponadto w składzie Dandrene znajdują się drożdże browarniane, aminokwasy, witaminy oraz składniki mineralne. Ketokonazol oraz klimbazol to substancje, które należą do leków imidazolowych. Skutecznie zwalczają drożdżaki, które wywołują objawy łupieżu. Wyciąg z krzewu Manuka, a dokładniej miód z tego krzewu wykazuje działanie przeciwgrzybiczne, jak również doskonale łagodzi objawy świądu. Szampon Dandrene opracowany został na podstawie technologii nanosomów, czyli mikroskopijnej wielkości liposomów, dzięki którym aktywne składniki preparatu transportowane są w głąb skóry i tam uwalniane. Dzięki temu dobroczynne składniki skutecznie trafiają do źródła łupieżu.

Innym skutecznym szamponem zwalczającym łupież jest Nizoral. Substancją czynną tego specyfiku jest ketokonazol, o którym była mowa wyżej. Ale specyfik ten zawiera również szereg substancji pomocniczych. Należą do nich między innymi: kwas solny, sól sodowa eteru laurylosulfonowego czy też imidomocznik. Warto również dodać, że Nizoral to szampon, który doskonale poradzi sobie ze zwalczaniem łupieżu pstrego, łupieżu suchego oraz łupieżu tłustego.

Z łupieżem do lekarza?

Czy łupież to schorzenie, które wymaga interwencji specjalisty? Jeżeli nawet najbardziej skuteczne nie są w stanie usnąć tego schorzenia, warto wybrać się do lekarza.  To, co może wydawać się nam zaawansowanym stadium łupieżu, może zwiastować grzybicę, łojotokowe zapalenie skóry, a nawet łuszczycę.

5,1 k

Leave a Reply