Go to content Go to navigation Go to search

Szampon przeciwłupieżowy – dobrym rozwiązaniem problemów z łupieżem?

Styczeń 19th, 2010 by izabela

Odchudzanie

Białe sypiące się nieustannie przy każdym naszym najmniejszym ruch głową łuski, to popularny łupież. Niekiedy może on niejednemu z nas spędzić sen z powiek. Na  szczęście obecne środki kosmetyczne pozwalają zapomnieć o problemie jakim jest łupież. Bowiem zastosowanie odpowiednich szamponów przeciwłupieżowych w wielu przypadkach może okazać się naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego pojawia się łupież?

Łupież jest defektem kosmetycznym, który pojawia się w następstwie procesu złuszczania się zrogowaciałego naskórka. Biorąc pod uwagę jego rozmaite rodzaje możemy mówić przyczynach jego pojawienia się. Pospolite rodzaje łupieżu najczęściej powodowane są przez drożdżaki – Pityrosporum ovale. Niekiedy pojawienie się łupieżu związane jest z nadmiernym wytwarzaniem łoju przez gruczoły łojowe skóry głowy. Jest to nic innego jak łojotok. Wśród innych przyczyn pojawienia się łupieżu często wymienia się zastosowanie niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji włosów, które mogą wywoływać podrażnienia skóry. Na przykład mocne farby do włosów czy lakiery i pianki. Łupież może niekiedy być wywołany przez mycie głowy bardzo chlorowaną wodą.

Natomiast, jeśli chodzi o czynniki, które powodują rozwój łupież są  między innymi znaczne osłabienie organizmu, brak odpowiedniej ilości właściwych witamin i minerałów, zaburzenia hormonalne, alergie oraz częste sytuacje stresowe. Często łupież może pojawić się w wyniku nie przestrzegania podstawowych zasad higieny osobistej.

Kilka słów o działaniu  szamponów przeciwłupieżowych

Specjalnie opracowane szampony przeciwłupieżowe dają nam możliwość prowadzenia  skutecznej walki przeciw problemowi jakim jest łupież. To zapewniają użyte właściwe składniki. To unikalne połączenie składników powoduje, ze szampony przeciwłupieżowe wykazują skuteczne działanie. Na tyle by zwalczyć objawy łupieżu.

Mamy na przykład taki szampon, który opiera się o znakomite składniki wzajemnie uzupełniające się. Są nimi między innymi: ketokonazol, oktopiroks oraz mleczan amonu. Przeprowadzone analizy pokazują, że szampon przeciwłupieżowy oparty o te składniki wykazuje działanie przeciwłupieżowe i przeciwłojotokowe. Te składniki o synergicznym działaniu skutecznie hamują rozwój drożdżaków Pityrosporum ovale, a także zmniejszają działanie wolnych rodników na włosy.  Połączenie ketakonazolu i oktopiroksu w jednej linii daje dużą aktywność i dobrą skuteczność w walce z bakteriami i drożdżakami. Dodanie mleczanu amonu wspomaga działanie antybakteryjne wyżej wymienionych składników.  Mleczan amonu wpływa także na procesy rogowacenia i znacznie poprawia wygląd skóry głowy i włosów. Szampon dzięki doskonałym środkom myjącym i pielęgnującym nadaje włosom odpowiedniego nawilżenia i sprężystości. Ponadto nie podrażnia błon śluzowych. Taki szampon przeciwłupieżowy stosowany regularnie (to znaczy 1 -2 razy w tygodniu), pozwala na przeciwdziałanie powtórnemu pojawieniu się łupieżu. Skutecznie również zwalcza łojotok.

Inne szampony przeciwłupieżowe poprzez zastosowanie składników pochodzenia naturalnego, przedstawiają działanie keratolityczne. Sprawia ono, że wierzchnia warstwa naskórka doskonale zostaje oczyszczona z białych łusek łupieżu. Jego składniki – trikenol ( na który składają się w szczególności olejek z drzewa maluka, ekstrakt z wierzby białej, oraz kwas salicylowy) odznaczają się również działaniem przeciwgrzybicznym. To zapewnia doskonałą ochronę przed niekorzystnym wpływem drobnoustrojów. Działanie szamponu przeciwłupieżowego opartego o wyżej wymienione składniki skutecznie blokuje proces powstania i rozwoju łupieżu.  Dzięki temu możemy obronić się przed ponownym pojawieniem się białych łusek. Ten szampon pomoże osobom, które cierpią z powodu łupieżu suchego bądź tłustego.

W walce przeciwłupieżowi pomocny może okazać się również taki szampon, którego silnie działające składniki wykazują działanie  przeciwgrzybiczne oraz antyłojotokowe. Szampon ten dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii jest skuteczny w przeciwdziałaniu powstawaniu łupieżu. Bowiem trafia w źródło powstania łupieżu jakim są drożdżaki. Połączenie naturalnych wyciągów z innowacyjną technologią sprawia, ze jest to szampon o dużej skuteczności . Tymi składnikami w szczególności są: climbazole, ketokonazol, ekstrakt z wierzby bijącej i ekstrakt z granatu, a także witaminy.

Czy szampon przeciwłupieżowy rozwiąże problem łupieżu?

Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. W wielu wypadkach zastosowanie szamponu przeciwłupieżowego może okazać się skutecznym i dobrym rozwiązaniem. Bowiem niektóre trafiają w źródło powstania łupieżu – czyli drożdżaki Pityrosporum ovale. Należy jednakże zaznaczyć, że wybór któregokolwiek z nich powinna poprzedzić konsultacja z lekarzem specjalistą. Bowiem wybór właściwego szamponu nie jest prostą i łatwą sprawą. By dokonać właściwego wyboru trzeba- po pierwsze- określić rodzaj łupieżu na jaki cierpimy, a także czy oprócz łupieżu mamy inne, dodatkowe dolegliwości. Dopiero, mając takie informacje możemy dokonać wyboru skutecznego szamponu przeciwłupieżowego.

5,0 k

Leave a Reply