Go to content Go to navigation Go to search

Sposoby na zmarszczki mimiczne? To nie mój problem!

Kwiecień 26th, 2010 by mirabelka

Odchudzanie

Zmarszczki mimiczne mogą powstawać w różny sposób. Pojawiają się najczęściej wokół ust, oczu i na czole. Co gorsze mogą być problemem nawet bardzo młodych ludzi. Starzenie się skóry rozpoczyna się już ok. 20-24 roku życia. Chociaż proces ten jest nieunikniony, to na szczęście istnieją sposoby by opóźnić jego rozpoczęcie.

Jak zapobiec powstawaniu zmarszczek mimicznych

Przy profilaktyce zmarszczek mimicznych najważniejsza jest właściwa pielęgnacja. Skóra wokół oczu i ust, czyli w miejscach, w których pojawiają się one najwcześniej, jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna. Ważne by sposób w jaki o nią dbamy, nie był zbyt inwazyjny i nie podrażniał tych podatnych na uszkodzenia miejsc. Robiąc codzienny demakijaż oczu, nie wolno nam mocno trzeć skóry. Należy pamiętać o kremie przeciwzmarszczkowym pod oczy i na powieki – już w wieku dwudziestu lat powinno się go używać rano i wieczorem. Także okolice ust i czoła zasługują na wyjątkowo troskliwą pielęgnację. Dobrym rozwiązaniem jest używanie kremu przeciwzmarszczkowego, bądź serum o właściwościach napinających, także już od dwudziestego roku życia. Nie powinniśmy się obawiać, że skóra przyzwyczai się do nich i po jakimś czasie kremy przestaną działać. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele preparatów i z całą pewnością kosmetologia wciąż będzie dostarczać nam nowych środków. Jeżeli mamy obawy przed zastosowaniem jakiegoś kosmetyku, warto wybrać się do specjalisty, z którym możemy skonsultować nasz wybór.

Dieta ma ogromne znaczenie

Właściwy sposób odżywiania się, ma znaczenie nie tylko wtedy gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Zdrowe jedzenie powinno towarzyszyć nam cały czas, abyśmy mogli cieszyć się zdrowym ciałem, a dodatkowo pięknym wyglądem. Wygląd naszej cery jest odzwierciedleniem naszego sposobu odżywiania – nie bez powodu mawia się: jesteś tym, co jesz.  A co wspólnego mają  z tym zmarszczki mimiczne? Otóż składniki pokarmowe, jakich dostarczamy naszemu organizmowi, przyczyniają się do odżywianie naszej skóry, a co za tym idzie, wpływają na jego nawodnienie, regenerację, a także na spoistość i elastyczność naskórka. Wszystko to ma wpływ na szybkość starzenia się naszego organizmu, a także na szybkość pojawienia się pierwszych zmarszczek. Pamiętajmy więc, by codziennie dostarczać naszemu organizmowi niezbędnych składników pokarmowych, w odpowiednich proporcjach. Ważne jest także uzupełnianie diety w cenne witaminy i mikroelementy. Szczególnie ważną rolę odgrywa tu witamina C, która jest najsilniejszym antyoksydantem, a także witamina E nazywana przez wielu właśnie witaminą młodości.

Nie warto grymasić

I to nie tylko przy jedzeniu. Zmarszczki mimiczne są najczęściej wynikiem stale powtarzanych ruchów mimicznych – mrużenia oczu, marszczenia czoła i tym podobnych.  Bardzo trudno odzwyczaić się od przyzwyczajeń mimicznych; niekiedy zaś mają one swoje uwarunkowania genetyczne. Jeżeli uda nam się popracować nad danym nawykiem i stopniowo go eliminować, będzie to  bardzo dużym krokiem ku uniknięciu przedwczesnych zmarszczek, jakimi są zmarszczki mimiczne.

A może gimnastyka?

Co wspólnego może mieć gimnastyka ze starzeniem się skóry? Jeżeli jest to gimnastyka twarzy, to nawet bardzo wiele. Gimnastyka twarzy, nazywana niekiedy fitnessem twarzy, jest zestawem prostych ćwiczeń na pracę mięśni tej części ciała. Przykładowym ćwiczeniem może być to na zapobieganie zmarszczkom na czole. By je wykonać, połóż wskazujące palce przy wewnętrznych końcach łuków brwiowych i przyciśnij, ale nie za mocno. Teraz staraj się zmarszczyć brwi, pokonując opór stawiany przez palce. Powtarzaj około dziesięciu razy. W ten sposób możesz zapobiec tworzeniu się pionowych zmarszczek na czole. Fitness twarzy jest bardzo popularny za oceanem. Pełny zestaw ćwiczeń i wskazówek, co do masażu twarzy, możesz znaleźć w książkach na ten temat. Na polskim rynku wydawniczym z całą pewnością znajdziesz kilka wartościowych pozycji.

Zmarszczki? To żaden problem!

Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek, mamy szansę jeszcze długo powtarzać, że zmarszczki nie są naszym zmartwieniem.

4,1 k

Leave a Reply