Go to content Go to navigation Go to search

Rozjaśnianie skóry – pytania i odpowiedzi

Kwiecień 5th, 2010 by mirabelka

Odchudzanie

Jeśli interesuje cię rozjaśnianie skóry, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Poznasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania.

Na czym polega rozjaśnianie skóry?

Rozjaśnianie skóry to coraz bardziej popularny sposób na zapewnienie skórze pięknego wyglądu i doskonałej kondycji, bez przebarwień i niedoskonałości. Nie polega ono jednak na nadaniu cerze innego kolorytu (tak działają kremy brązujące, samoopalacze, podkłady). Profesjonalne rozjaśnianie skóry zapewnia usunięcie plam i przebarwień, oraz nadanie cerze świetlistego, promiennego wyglądu. Dlatego jest odpowiednie dla osób o każdej karnacji, nie zmienia bowiem naturalnego kolorytu cery, a podkreśla go. Skóra zostaje pozbawiona szpecących przebarwień. Ponadto kuracja rozjaśniania skóry powinna zapewniać właściwe odżywienie i nawilżenie cery, które jest warunkiem jej pięknego, zdrowego wyglądu.

Dla kogo przeznaczone jest rozjaśnianie skóry?

Na rozjaśnianie skóry może zdecydować się nie tylko kobieta o dowolnej karnacji, ale również w każdym wieku. Prawidłowo przeprowadzona kuracja jest absolutnie bezpieczna i nie powoduje żadnych problemów ani komplikacji, nie podrażnia skóry. Dzięki temu korzystać z niej mogą bardzo młode konsumentki o delikatnej cerze, która w okresie dojrzewania narażona jest na występowanie wielu niedoskonałości takich jak trądzik, wypryski itp. Odpowiedni jest również dla kobiet nieco starszych, bez problemów skórnych wywołanych burzą hormonów, których cera jest również narażona na powstawanie niedoskonałości będących skutkiem zmęczenia, stresu, zanieczyszczeń środowiska czy problemów zdrowotnych. Rozjaśnianie skóry można polecić również kobietom dojrzałym, o skórze ze specyficznymi problemami, tzw. „plamami starczymi” czy inaczej „plamami wątrobowymi”. Oczywiście grupą, do której szczególnie adresowany jest ten dział kosmetyki są panie, którym nie jest do twarzy z opalenizną – rozjaśnianie skóry pozwala bowiem pozbyć niechcianego zabarwienia cery przez słońce i przebarwień. Właściwie przeprowadzona kuracja sprzyja pielęgnacji nawet wrażliwej cery, więc nie muszą z niej rezygnować osoby o skórze szczególnie delikatnej. Ponieważ rozjaśnianie skóry powoduje jej lepsze odżywienie i nawilżenie  oraz odkrywa naturalną, zdrową karnacje – można je polecić każdej konsumentce, która chce wyglądać zdrowo, młodo i promiennie.

W jaki sposób rozjaśniać skórę?

W kosmetyce znane są różne sposoby na rozjaśnianie skóry. Wymienić tu można rozmaite rodzaje peelingów, które złuszczając wierzchnią warstwę naskórka przyczyniają się do nadania skórze jaśniejszego kolorytu (mogą to być preparaty peelingujące kupione w drogerii lub domowej roboty – np. na bazie mielonych migdałów czy czarnej kawy). Rozjaśnianiu skóry służą również maseczki i kremy na bazie mleka, a także maseczki ogórka czy nacieranie sokiem z cytryny. Niestety większość tych zabiegów jest dość pracochłonna i niezbyt przyjemna, a stosowane nieumiejętnie mogą podrażniać skórę. Dlatego dużo bardziej godne polecenia są specjalistyczne preparaty, opracowane przez kosmetologów dla rozjaśniania skóry – takie jak Revitol Brightener. Dzięki starannie opracowanej formule zachowują one idealną równowagę między zwalczaniem niedoskonałości a pielęgnacją cery, co pozwala uzyskać najlepsze efekty bez podrażniania skóry. Preparat Revitol Brightener to unikalna kompozycja substancji redukujących przebarwienia i dbających o kondycję skóry. Do pierwszej grupy zaliczyć możemy kompleks Lumiskin, który usuwa przebarwienia oraz antyoksydanty (Skwalen i kwas askorbinowy), które zwalczając wolne rodniki wpływają na zmniejszenie niedoskonałości. Wśród substancji odżywiających skórę wymienić możemy kojącą podrażnienia Alantoinę, niezwykle odżywcze masło Shea, które poprawia teksturę skóry oraz witaminy A i E – „witaminy młodości”. Działanie kremu wzmacnia wyciąg z grapefruita, zwalczający infekcje skórne, będące częstą przyczyną niedoskonałości i przebarwień. Dzięki tak starannie dobranym składnikom Revitol Brightener jest niezwykle skuteczny w usuwaniu przebarwień, a jednocześnie bezpieczny. Pozostawia skórą jasną, zdrową i promienną.

3,99k

Leave a Reply