Go to content Go to navigation Go to search

Preparat do wybielania zębów w domu: jak go wybrać i stosować?

Styczeń 26th, 2012 by mirabelka

Odchudzanie

Wybielanie zębów to dziś coraz częściej stosowany zabieg mający na celu poprawienie urody. Nic dziwnego, że preparat do wybielania zębów to poszukiwany środek. My podpowiadamy, jak wybrać najlepszy i jak go prawidłowo stosować, by efekty były zadowalające, a przy tym, by nie ucierpiały zęby.

Dlaczego wybielanie zębów stało się tak popularne? Ludzie zdali sobie sprawę z tego, że wygląd ich uzębienia ma znacznie w tym, jak są postrzegani. Dziś perfekcyjne i śnieżnobiałe żeby muszą mieć nie tylko prezenterzy telewizyjni i gwiazdy filmowe. Nie wystarczy też, by żeby były po prostu zdrowe i zadbane – jeśli z natury nie są perfekcyjne, stomatologia estetyczna oferuje dopasowanie je do obowiązującego wzorca. A jaki to wzorzec? Zęby powinny być idealnie równe, a przy tym lśniące i śnieżnobiałe. Niestety, takie coś rzadko występuje w naturze.

Różne kolory zębów

Zęby mają bardzo różne kolory, to nasza cecha unikalna i osobnicza. Jednak choć nikt nie uważa, że niebieskie oczy są ładniejsze od zielonych czy brązowych, w przypadku zębów i koloru szkliwa kanon estetyczny jest bardziej restrykcyjny. zęby o barwie kości słoniowej, żółte lub ciemniejsze są uznawane po prostu za brzydkie i błędnie utożsamiane niekiedy z zaniedbaniem. Oczywiście, można kontestować ten kanon, ale on istnieje i ma wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani. Warto też wiedzieć, że zęby mają tendencję do ciemnienia z wiekiem, więc idealnie białe zęby uznawane są za atut młodości i wybielenie zębów to jedne z najskuteczniejszych zabiegów odmładzający, ktore sprawiają, że optycznie odejmujemy sobie lat.

Prawidłowe dbanie o zęby to podstawa

Zanim kupisz preparat do wybielania zębów lub udasz się do stomatologa na zabieg rozjaśniający szkliwo musisz wiedzieć, że efekty nie utrzymają się długo, jeśli nie będziesz prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Źle szczotkowane zęby szybko znów będą żółte i z przebarwieniami. Poza tym to co jesz i twoje nawyki też ma wpływ na wygląd i kolor szkliwa. Przede wszystkim jeśli palisz papierosy to nawet preparaty wybielające mogą nie dąć dobrych efektów. Pod wpływem nikotyny szkliwo ciemnieje, robi się matowe, pokryte osadem, a w przestrzeniach między zębami i wzdłuż linii dziąseł osadza się gruba warstwa kamienia nazębnego. Także picie kawy i mocnej herbaty powoduje osad i przebarwienia, źle na wygląd zębów wpływa też czerwone wino. Niezależnie od tego, czy jesteś zadowolony z naturalnego koloru swojego szkliwa czy też nie warto co najmniej raz do roku iść do stomatologa, by oczyścił zęby profesjonalnie. Już to rozjaśni nieco szkliwo i przywróci mu blask. Poza tym dopiero tak oczyszczone zęby mogą być poddawane wybielaniu.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Tak, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim musisz wybrać dobrego stomatologa lub kupić sprawdzony preparat do wybielania zębów. Wiele osób ma poważne problemy, bo skorzystało z niepewnych ofert i mają teraz poparzone dziąsła bo w danym preparacie zastosowano zbyt silne stężenie aktywnych substancji. To dlatego kupuj zestawy wybielające tylko w aptekach lub sprawdzonych sklepach internetowych, unikaj sprzedawanych na czarnym rynku preparatów stosowanych w gabinetach stomatologicznych, bo ich użycie wymaga wprawy i dużej wiedzy medycznej. Pamiętaj, że wybielać można jedynie w pełni zdrowe zęby, więc przed wybielaniem wylecz wszystkie ubytki u dentysty. Poza tym zawsze bezwzględnie przestrzegaj instrukcji dołączonej przez producenta. Jeśli jest napisane, że żel wybielający powinien pozostawać na zębach przez sześćdziesiąt sekund to przedłużenie tego czasu może mieć poważne i bardzo negatywne konsekwencje. Ważne jest też, by w czasie kuracji wybielającej i bezpośrednio po niej stosować tak zwaną białą dietę to znaczy nie jeść żadnych ciemnych produktów, które mogą zabarwić zęby. Podstawą powinien być nabiał: unikaj kawy, herbaty, wina, soków warzywnych i owocowych, czekolady.

Dobry żel wybielający zęby do zastosowania w domu: polecamy!

Alta White jest wyjątkowo skutecznym środkiem, jednym z najlepszych dostępnych na naszym rynku. Produkt ten przywędrował do nas aż ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, a teraz u nas zaczyna robić się popularny. Wystarczy wyjątkowo, kilka minut na cały dzienny rytuał wybielania zębów. Jest on tak wyjątkowy ponieważ właśnie dzięki niemu nie trzeba już wychodzić z domu do drogich, profesjonalnych salonów kosmetycznych, aby skorzystać z zabiegów wybielania zębów. Teraz można to zrobić w zaciszu własnego domu. To sprawia, że wygoda i profesjonalizm łączą się u Ciebie i to Ty decydujesz, kiedy chcesz wykonać zabieg. Alta White prezentuje sobą wyjątkową skuteczność, ponieważ składa się on z substancji czynnej i z proszka wybielającego. Dopiero te dwa razem składniki mogą przynieść tak oszałamiająco dobre wyniki w tak błyskawicznym tempie. Należy stosować się do zaleceń dwa razy dziennie, co w przeciągu kilku dni już pokaże pierwsze efekty. Można już teraz zaskoczyć swoich znajomych pięknym uśmiechem.

3 Responses to “Preparat do wybielania zębów w domu: jak go wybrać i stosować?”

  1. zuza Says:

    moim zdaniem zdecydowanie najlepszy jest laserek, też do użytku domowego, można o nim poczytać np. tutaj: http://jakwybieliczeby.pl, działa szybko, sprawnie i bardzo skutecznie – prawie tak jak wybielanie u dentysty a jest na pewno duzo lepszy od aw – na pewno wygodniejszy i prawie na pewno lepiej wybiela

  2. aniast91 Says:

    Zgadzam się, że to urządzenie do domowego wybielania zębów jest fajne. Zawsze można po niego sięgnąć, gdy tylko zauważymy, że zęby są ciemniejsze. Ja stosuję już od jakiegoś czasu i jestem zadowolona. A plusem jest też niska cena.

  3. lena Says:

    a co powiecie o innych środkach z rankingu http://zebywybielanie.pl? Szczerze mówiąc jakoś nie uśmiecha mi się zakładanie czegokolwiek na zęby, więc wolałabym wybrać coś w postaci samego żelu albo pasty, aaaa paski też odpadają – testowałam i diabelnie trudno się je zakłada (tak żeby dokładnie przylegały)

Leave a Reply