Go to content Go to navigation Go to search

Pielęgnacja cery normalnej

Listopad 30th, 2009 by admin

Odchudzanie

Marzeniem każdej kobiety jest piękna, gładka skóra bez żadnego defektu kosmetycznego. Jest to oczywiście możliwe, jednak tylko i wyłącznie za sprawą odpowiedniej pielęgnacji twarzy. Każdy typ cery wymaga innej troski. Jak zatem pielęgnować cerę normalną?

Czym charakteryzuje się cera normalna?

Śmiało można powiedzieć, że osoby o cerze normalnej należą do szczęśliwców. Bowiem ten rodzaj skóry nie „kaprysi”, a więc nie ma z nią większych problemów. Niestety ten typ cery jest najczęściej spotykany u dzieci, z kolei u dorosłych bardzo rzadko.

Cera normalna charakteryzuje się niezwykłą gładkością oraz matowością. Skóra tego typu ma zdrowy kolor. Zabarwienie zależy nie tylko od melaniny, ale również od grubości naskórka. Skóra jest jędrna i sprężysta. Ponadto jest odpowiednio nawilżona oraz natłuszczona. Nie są jej straszne jakiekolwiek czynniki zewnętrzne, gorące czy zimne powietrze. Cera normalna pozbawiona jest jakichkolwiek niedoskonałości. Nie ma mowy o krostach, zaskórnikach, popękanych naczynkach. Nic więc dziwnego, że cera normalna jest to powód do dumy.

Trzeba jednak pamiętać, że brak pielęgnacji takiej cery jest grzechem ciężkim. To, że mamy skórę normalną nie znaczy, że nie musimy o nią należycie dbać. Jeżeli zlekceważymy potrzeby naszej cery, wówczas po kilku latach możemy się pożegnać z bezproblemową cerą. Warto więc zatroszczyć się o naszą skórę zawczasu i wykonywać „pielęgnacyjne minimum”.

Jak prawidłowo powinna przebiegać pielęgnacja twarzy?

Jeżeli nie będziemy pielęgnować cery normalnej, bardzo szybko może przekształcić się ona w cerę suchą. Dlatego też, chcąc cieszyć się długo taką skórą bardzo długo należy ją systematycznie pielęgnować.

Przede wszystkim warto podkreślić, że taką skórę można oczyszczać za pomocą wody i mydła. Nie będziemy musieli obawiać się i jakiekolwiek uczucie ściągania czy napięcia. Należy pamiętać o przemywaniu twarzy tonikiem lub mleczkiem. Trzeba jednak unikać preparatów, które zawierają w swoim składzie alkohol.

To, że mamy cerę bezproblemową nie oznacza, iż możemy stosować kosmetyki przeznaczone do cery tłustej, mieszanej czy suchej. Trzeba wybierać specyfiki, które będą odpowiadały potrzebom skóry normalnej. Zadaniem takich kosmetyków jest jednoczesne nawilżanie oraz pielęgnowanie. Warto również zainwestować w krem pod oczy, bo skóra w tych okolicach bardzo szybko starzeje się.

Ponieważ w przypadku cery normalnej chodzi głównie o jej ochronę, należy pamiętać (zwłaszcza przed wyjściem na dwór w porze zimowej) o smarowaniu twarzy kremami półtłustymi. Z kolei latem nie zapominajmy o preparatach z filtrem chroniącym przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych.

Jeżeli zbliżamy się do „trzydziestki” należy zainwestować dodatkowo w specjalne kremy odżywcze oraz różnego rodzaju serum. Nawet cera normalna z wiekiem zaczyna tracić elastyczność, dlatego trzeba nieco ją wspomóc. Warto również raz na tydzień wykonać peeling (najlepiej enzymatyczny) lub nałożyć odpowiednią maseczkę.

Jeśli zaś chodzi o specjalne zabiegi kosmetyczne, można raz na jakiś czas skorzystać z oferty gabinetów, aczkolwiek nie jest to wymagane. Jeżeli odpowiednio pielęgnujemy twarz za pomocą kosmetyków, wówczas to wystarczy, by długo cieszyć się piękną, normalną cerą bez problemów.

Czy można pielęgnować cerę normalną domowymi sposobami?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Niestety jednak większość z nas nie ma tyle czasu, by bez pośpiechu przygotować odpowiednie domowe specyfiki. Nie mają one skomplikowanej receptury, ale wymagają sporej ilości czasu na odpowiednie przygotowanie. Do pielęgnacji cery normalnej polecane są różnego rodzaju maseczki, na przykład z marchewki, żółtek czy płatków owsianych.

Doceńmy więc to, czym obdarzyła nas natura i z należytą troską pielęgnujmy cerę normalną. Nie tylko później pojawią się pierwsze oznaki starzenia, ale również nie będziemy mieć poważnych problemów z cerą w przyszłości. Teraz już wiecie, czemu osoby ze skórą normalną należą do nielicznego grona szczęśliwców?

4,0 k

Leave a Reply