Go to content Go to navigation Go to search

Nonacne – najlepszy sposób walki z trądzikiem młodzieńczym

Grudzień 16th, 2012 by admin

Odchudzanie

Trądzik młodzieńczy jest przypadłością, która dręczy wszystkie pokolenia dorastających nastolatków. I choć na przyczyny jego powstawania mamy niewielki wpływ, to współczesna młodzież ma do dyspozycji skuteczne preparaty na trądzik młodzieńczy, dzięki którym może się szybko i łatwo pozbyć pryszczy, wągrów i wyprysków, odzyskując gładką i zadbaną cerę.

Trądzik młodzieńczy występuje – jak szacują dermatolodzy – u trzech czwartych młodzieży w okresie dojrzewania. Z tego około dwudziesty procent ma naprawdę ostrą postać trądziku. Dlaczego to tak powszechne zjawisko? Otóż przyczyny trądziku są ściśle związane z procesami, jakie zachodzą w organizmie podczas okresu dojrzewania. W tym czasie u nastolatków obojga płci (choć naturalnie u chłopców bardziej intensywnie) podnosi się poziom testosteronu. Hormon ten wpływa stymulująco na pracę gruczołów łojowych, przez co zaczynają one produkować za dużo tłustej wydzieliny. Gromadzi sie ona w porach skóry, zatyka je i staje się pożywką dla bakterii, co skutkuje powstaniem stanów zapalnych. W związku z tym, że przyczyny trądziku mają tło hormonalne, nie jest łatwo nad nimi zapanować. Jednak nie oznacza to, że trzeba się poddawać, bo trądzik można pokonać.

Dlaczego warto leczyć trądzik?

Kiedyś panowało przekonanie, że trądzik młodzieńczy jest nieodłącznym elementem dorastania i trzeba po prostu poczekać, aż przejdzie. Rzeczywiście, u większości osób nawet nieleczony trądzik w końcu przechodzi, gdy stabilizuje się sytuacja hormonalna. Jednak nie oznacza to, ze pryszcze znikają bez śladu. Często po trądziku z młodości pozostają takie niechciane pamiątki jak blizny, przebarwienia, a nawet ubytki skórne. Leczenie tych pozostałości po trądziku trwa długo i jest bardzo kosztowne. Znacznie lepiej działać wcześniej i zwalczać trądzik młodzieńczy, gdy tylko się pojawi.

Jak leczyć trądzik młodzieńczy?

Leczenie trądziku młodzieńczego musi być wielokierunkowe, by było naprawdę skuteczne. Z jednej strony bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej, bo błędy w tym zakresie mogą nie tylko utrudnić leczenie, ale wręcz pogorszyć wygląd skóry. Poza tym istotne jest też działanie na przyczyny trądziku i wygląd skóry od wewnątrz, więc poza dobrymi kosmetykami do cery trądzikowej przydatne będą też tabletki na trądzik. Wreszcie dla zwiększonej efektywności można podeprzeć się naturalnymi receptami na zdrową i gładką cerę bez pryszczy i wągrów.

Skuteczne tabletki na trądzik

Tabletki na trądzik to bardzo ważny element walki z tym schorzeniem. Tylko działając od wewnątrz można skutecznie usunąć źródło problemu i wzmocnić skórę. Sam krem przeciwtrądzikowy tego nie dokona. Ważne, by wybrać tabletki, ktore są jednocześnie skuteczne, ale też bezpieczne. Pamiętaj, że leki na bazie hormonów może przepisać tylko lekarz i są stosowane w ekstremalnie zaostrzonych stadiach trądziku. W większości przypadków wystarczy po prostu dobry suplement diety do cery trądzikowej, taki jak na przykład Nonacne. Nonacne to skuteczny sposób na trądzik młodzieńczy. Są to tabletki, których bazę stanowią naturalne wyciągi ziołowe i roślinne. Dzięki temu preparat działa łagodnie i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Likwiduje trądzik młodzieńczy, nie wywołując skutków ubocznych. Jego receptura jest absolutnie unikalna i stanowi efekty wieloletnich badań w laboratoriach. Zastosowano w niej między innymi takie składniki jak czerwona koniczyna, która ma silne działanie antyoksydacyjne oraz antybakteryjne i sprawdza się nawet przy poważnych problemach skórnych. W składzie znajduje się też wyciąg z pestek winogron, który działa regenerująco i oczyszczająco, łagodzi objawy trądziku. Tabletki na trądzik Nonacne zawdzięczają swoją wysoką skuteczność także ekstraktowi z liści pokrzywy, który uderza w samą przyczynę problemu i pomaga regulować poziom hormonów oraz stabilizuje pracę gruczołów łojowych. Nie bez znaczenia jest też wysokie stężenie witaminy C, która ma bardzo korzystny wpływ na skórę i pomaga likwidować objawy trądziku młodzieńczego, a także działa wygładzająco na skórę.

Leave a Reply