Go to content Go to navigation Go to search

Najlepsze sposoby na usunięcie trądziku

Kwiecień 28th, 2009 by admin

Odchudzanie

Walka z trądzikiem, jest obiektem badań naukowców z całego świata już od wielu, wielu lat. Trądzik dotyka znaczną większość młodej części ludzkości (i nie tylko), a co za tym idzie jest, to bardzo popularne schorzenie, na którego badanie, wielkie koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne przeznaczają każdego roku miliony dolarów. Nie są to pieniądze wyrzucone w błoto, bowiem dzisiaj na rynku, dostępnych jest sporo medykamentów i kosmetyków, które są naprawdę skuteczne. Chcielibyśmy zaprezentować kilka, z wielu dostępnych metod leczenia trądziku. Oto one:

Antybiotyki

Wszystkie doustne i miejscowe antybiotyki, są w większości przypadków podstawą leczenia trądziku. Antybiotyki atakują nie tylko bakterie wywołujące trądzik, ale również inne zanieczyszczenia, które zbierają się na powierzchni skóry i mogą być powodem powstawania, na przykład wągrów.

Najczęściej antybiotyk, to maść na trądzik, która po nałożeniu na objęte problemem fragmenty skóry uwalnia zawarte w sobie składniki, przedostające się do wnętrza skóry w celu usunięcia szkodliwych związków.

Balsamy i płyny oczyszczające

Kolejnym, bardzo popularnym sposobem na trądzik jest stosowanie specjalnych balsamów i płynów. Mogą to być całkowicie naturalne, przygotowane z własnych składników kosmetyki lub produkty komercyjne, których skuteczność udowodniono laboratoryjnie. Większość stosowanych dzisiaj metod walki z trądzikiem powoduje wysuszanie skóry, dlatego balsamy czy płyny nawilżające są doskonałym uzupełnieniem leczenia.

Monitorowanie poziomu hormonów

Jest to jedna z najbardziej skomplikowanych metod leczenia trądziku. Polega na kontroli hormonów stresu, monitorowanych za pomocą wyników testów krwi. To, że stres jest ściśle powiązany z występowaniem trądziku zostało udowodnione klinicznie. Oczywiście, jest to mocno zaawansowana technologia, dlatego przeważnie decydują się na nią osoby, u których tradycyjne metody zwalczania trądziku zawiodły.

Suplementy diety

Liczne suplementy diety, które dzisiaj stały się bardzo popularną metodą zapobiegania przeróżnych schorzeń, mogą być skuteczne także przy problemie trądziku. Jest to realne rozumowanie, bowiem środki tego typu zawierają spore ilości witamin i składników mineralnych, które są podstawowymi składnikami mającymi wpływ na skórę całego ciała.

Leave a Reply