Go to content Go to navigation Go to search

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami?

Lipiec 13th, 2010 by izabela

Odchudzanie

Mniej lub bardziej chętnie godzimy się w końcu z tym, że zmarszczki pod oczami są smutną, ale nieuniknioną konsekwencją starzenia się organizmu, niewłaściwej diety i negatywnego wpływu na skórę twarzy warunków zewnętrznych, w jakich przyszło nam żyć. Znajomość przyczyn powstawania zmarszczek pod oczami nie powinna być jednak tożsama z akceptacją faktu ich pojawienia się zwłaszcza, że można je skutecznie eliminować. Trudno mówić o jednej tylko odpowiedzi na pytanie o to, jak zlikwidować zmarszczki pod oczami, fakt istnienia wielu rozwiązań, o których można mówić, że są skuteczne, jest jednak dla nas wyjątkowo korzystną informacją.

Dbajmy o siebie

Choć często mówi się o tym, że zmarszczki pod oczami powstają dlatego, że nasz organizm się starzeje, nie powinnyśmy zapominać o tym, że nie jest to wcale jedyna przyczyna ich tworzenia się. Bardzo często nieświadomie same pomagamy kolejnym zmarszczkom, naszym najważniejszym grzechem wydaje się być zaś niewłaściwa dieta. Choć dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki witamin i minerałów wydaje się czymś oczywistym, a zachowanie właściwych proporcji wcale nie jest trudne, bardzo często okazuje się, że w tym właśnie tkwi nasz problem. Nieregularne posiłki i brak troski o to, aby zawierały one coś więcej niż tylko puste kalorie prowadzi do tego, że nasz organizm starzeje się szybciej niż powinien, warto zatem zmienić szkodliwe przyzwyczajenia. Właściwa dieta powinna być skonsultowana ze specjalistą, jeżeli zaś niedobory witamin są na tyle poważne, że nie można uzupełnić ich w krótkim czasie metodami naturalnymi konieczne wydaje się odwołanie się do możliwości współczesnej farmakologii. Troska o siebie nie powinna zresztą ograniczać się jedynie do utrzymywania diety i przestrzegania zasad zdrowego odżywiania. Zmarszczki pod oczami są często wynikiem oddziaływania szkodliwych dla organizmu promieni UV. Aby zniwelować ich negatywny wpływ na skórę pod oczami wskazane jest ograniczenie do minimum wizyt na solarium i opalania się bez wykorzystania kremów z odpowiednimi filtrami, prawdziwe cuda mogą zaś zdziałać także okulary przeciwsłoneczne noszone podczas wakacyjnych spacerów.

Możliwości kosmetyków

W sklepach z kosmetykami półki uginają się pod ciężarem kolejnych kremów przeciwzmarszczkowych. Te ostatnie mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, trudno jednak upierać się przy twierdzeniu, że nie są one skuteczne. Kremy przeciwzmarszczkowe sprawiają, że starzejący się organizm nie odczuwa aż tak bardzo rodzących się w nim ograniczeń. Korzystanie z ich sprawia, że skóra nadal jest nawilżona i elastyczna, a włókna kolagenu mogą pełnić swoje naturalne funkcje, wskazane jest zatem ich stosowanie. Pewnym problemem może okazać się duży wybór kremów stojących na sklepowych półkach, z całą pewnością jednak nie powinniśmy się nim przejmować. Kremy różnią się od siebie nie tylko ze względu na swoją cenę, ale również z uwagi na skład, jeżeli zatem chcemy wybrać mądrze nie powinnyśmy obawiać się wizyty u specjalisty i konsultacji z dermatologiem. Korzystanie z rad lekarzy i doświadczonych sprzedawców wydaje się być zresztą wskazane i dlatego, że kremy wybrane w sposób nieprzemyślany mogą przyczynić się nie do ograniczania, ale do powstawania nowych zmarszczek pod oczami.

Z wizytą w gabinecie kosmetycznym

Bardzo często okazuje się, że nawet regularne stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych nie przynosi spodziewanych rezultatów, a starzejąca się skóra pod oczami wygląda coraz mniej estetycznie. W takiej sytuacji możemy oczywiście pogodzić się z tym, że nasza młodość staje się jedynie wspomnieniem, znacznie lepsze rezultaty przynosi jednak wizyta w renomowanym salonie kosmetycznym. Położenie nacisku na uznanie, jakim powinien cieszyć się gabinet, wydaje się jak najbardziej uzasadnione, doświadczenie podpowiada bowiem, że w innym przypadku możemy spodziewać się nie środków zaradczych, ale rozwiązań, które powiększą nasze problemy ze zmarszczkami pod oczami. Gabinety prowadzone przez specjalistów mogą zaoferować nam wiele zabiegów, możemy zatem zdecydować się między innymi na lifting twarzy, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w miejsca, w których pojawiają się zmarszczki, a także na wstrzykiwani botoksu, który już od dawna cieszy się wyjątkowym powodzeniem w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Zabiegi tego rodzaju są bezpieczne, nie skutkują niemal żadnymi rezultatami ubocznymi, a do tego ich cena systematycznie maleje. Efekt działań specjalisty staje się widoczny niemal natychmiast po wykonaniu zabiegu, jedyne ograniczenie związane jest więc z tym, że zabieg należy systematycznie powtarzać, aby można było mówić o jego trwałym efekcie. Dzięki rosnącym możliwościom medycyny, kosmetologii i szeroko rozumianej farmacji zmarszczki pod oczami jeszcze długo mogą być problemem, który znamy jedynie ze słyszenia. Skóra naszej twarzy wcale nie musi zdradzać naszego wieku, a my możemy przez wiele lat zachwycać otoczenie atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym stanowiącym potwierdzenie naszego zdrowia i pogody ducha.

5,0 k

Leave a Reply