Go to content Go to navigation Go to search

Jak zatrzymać czas – botoks na zmarszczki mimiczne

Maj 21st, 2010 by mirabelka

Odchudzanie

Każda z nas marzy, by jak najdłużej pozostać piękną i młodą. Niestety czas jest nieubłagalny i mimo iż czujemy się znakomicie, wygląd naszej skóry zdradza wiek, który tak skrzętnie staramy się ukryć – najczęściej zmarszczki. Główna przyczyną takiego stanu rzeczy są okrutne zmarszczki mimiczne, pojawiające się już w wieku dwudziestu lat. Winę za to, najczęściej ponosi przesadna mimika twarzy. Czy istnieją jakieś metody by wydłużyć młody wygląd skóry i wyeliminować zmarszczki? Całe szczęście tak. Botoks na zmarszczki mimiczne to niezawodny sposób. Dowiedzmy się zatem, czym dokładnie jest  ta metoda.

Jad kiełbasiany, toksyna botulinowa lub po porostu botoks

Jest to mieszanina kilku różnych białek przyczyniająca się do powstania bakterii o właściwościach rozkurczowych. Znana już na początku XX wieku, znalazła swoje zastosowanie w medycynie estetycznej dopiero na początku tego stulecia. Sekret botoksu polega na zdolności do blokowania przepływu impulsu z nerwu do mięśnia, utrudniając skurcz tego mięśnia. Skurcze mięśni twarzy powodują marszczenie się skóry je pokrywającej. Wielokrotnie marszczona przez grymasy twarzy skóra, traci swoją elastyczność i ustępuje miejsca zmarszczkom ją pokrywającą.

Botoks profilaktycznie czy leczniczo?

Sposób w jaki wykorzystamy ów preparat zależy najczęściej od naszego wieku. Mając lat dwadzieścia warto zastanowić się nad profilaktycznym zabiegiem. W tym wieku mamy szansę zatrzymać młodość – złagodzona mimika pomoże nam wydłużyć czas pojawienia się zmarszczek mimicznych. Gdy na profilaktykę jest już za późno istnieje możliwość zastosowania botoksu na już istniejące zmarszczki. To także jest skuteczny sposób ich korygowania. Wtedy jednak musimy liczyć się z tym,  iż jedna aplikacja nie wystarczy. Zazwyczaj jesteśmy zmuszeni uzupełniać preparat raz na jakiś czas, a to zależy już od indywidualnych predyspozycji skóry.

Czy to bezpieczne?

W porównaniu do operacji plastycznych, czy innych tego typu zabiegów, botoks jest metodą wyjątkowo bezpieczną. Zanim zdecydujemy się na aplikację, lekarz bądź wykwalifikowany specjalista określi nasz stan skóry, wyeliminuje ewentualne przeciwwskazania – alergia, choroby – i określi ilość preparatu, stopień jego stężenia i miejsca wstrzykiwania. Sam zabieg jest prawie że całkowicie bezbolesny, możemy odczuwać jedynie lekkie ukłucie przy aplikacji cienką igłą.  Na skórze nie pojawią się nieestetyczne blizny, w najgorszym wypadku małe obrzęki bądź sińce jak przy każdym inny ukłuciu. Zaraz po zabiegu możemy wrócić do swoich codziennych obowiązków, pamiętając jedynie by nie wykonywać gwałtownych ruchów.

2,6 k

Leave a Reply