Go to content Go to navigation Go to search

Henna do włosów naturalnym sposobem na koloryzację

Marzec 8th, 2010 by izabela

Odchudzanie

Już od wieków kobiety wiedziały, że piękne włosy są ich ozdobą, o którą trzeba dbać. Stosowały dary natury, by poprawić ich wygląd. Dla nadania włosom blasku, i pełni głębi koloru przygotowywały papkę z henny. Ten naturalny barwnik do włosów zapewniał włosom kobiet pożądane rozświetlenie, miękkość  i puszystość. Henna do włosów jest również współcześnie używana przez wiele kobiet do barwienia włosów. To jedyny naturalny sposób na koloryzację.

Czym jest henna do włosów?

Sama henna jest orientalnym krzewem o wiecznie zielonych liści. Rośnie w strefie tropikalnej. Odcień zabarwienia uzależniony jest od tego skąd pochodzi dany zbiór henny. I tak henna irańska i afgańska oraz pakistańska i indyjska dają możliwość uzyskania bardzo mocnego wybarwienia.  Natomiast henna, która pochodzi z upraw Afryki Północnej charakteryzuje się niewielkim stopniem zabarwienia. Ważna informacją jest to, że młode krzewy henny posiadają najwięcej zdolności koloryzacji, bowiem w nich jest najwięcej barwnika.

Henna do włosów okazuje się być najskuteczniejszym i przede wszystkim naturalnym barwnikiem do włosów.  Henna jako środek do barwienia może występować w postaci proszku, bądź w postaci płynu.  Doskonale sprawdza się ona  w koloryzacji włosów ton w ton. Daje możliwości barwienia włosów bez ingerencji jego strukturę.  Działanie henny  do włosów jest powierzchniowe, bowiem pozostawia ona na włosach niewielką ilość warstwy ochronnej. Z kolei ta warstewka zapewnia włosom doskonałe zabezpieczenie przed niekorzystnym działaniem czynników  zanieczyszczonego środowiska.

Henna do włosów dzięki naturalnym składnikom daje gwarancję na bezpieczną koloryzację, która dodaje włosom sprężystości, puszystości oraz blasku i refleksów.

Ważnym dobroczynnym działaniem henny do włosów jest to, że nadaje ona naszym włosom właściwego wybarwienia, nie zmieniając ich naturalnego koloru. Zatem możemy w każdej chwili zaprzestać stosowania henny, bez obawy o odrosty!

Ponadto henna do włosów wykazuje działanie wzmacniające i odżywiające. Bowiem działa na każdy włos z osobna, zapewniając mu odpowiednią puszystość oraz powiększenie objętości włosów.

Trzeba jeszcze dodać, że rezultaty koloryzacji henną utrzymują się zwykle od pięciu do sześciu tygodni. Jednakże jest to uwarunkowane kilkoma czynnikami, na przykład kolorem włosów czy częstotliwością wykonywania henny.  Natomiast kolor zmywa się stopniowo.

Dla kogo przeznaczona jest henna?

Henna do włosów przeznaczona jest przede wszystkim dla kobiet o ciemno blond włosach bądź dla brunetek.  Bowiem ich włosy mają naturalny ciemny kolor, a rudawe i może nieco czerwonawe refleksy z pewności będą zachwycały.

Henna do włosów może być wykorzystana do ukrycia siwych włosów. Jeśli jest ich niewiele z pewnością koloryzacja tym sposobem przyniesie efekty. Jeśli natomiast siwych włosów jest znaczna ilość to lepiej zrezygnujmy z barwieniem włosów henną.

Jaki wybrać kolor?

Barwa czerwona jest najczęściej używanym kolorem spośród wszystkich barw henny. Ma ona niewielką ilość dodatków. Jeśli henna nie zawiera ich to oznacza, że jest w stu procentach bezpieczna ( można sprawdzić  opis na etykiecie).

Trzeba dodać, że henna do włosów nie działa jak tradycyjna sklepowa farba do włosów. Nigdy nie zmienisz koloru z brązu na blond za pomocą henny!

Jak często stosować hennę do włosów?

Hennę do włosów możemy stosować tak często jak tylko jest to konieczne. Nie musimy się obawiać o kondycję naszych włosów. Zawartość naturalnych składników w hennie z pewnością nie wpłynie źle na wygląd włosów.

Kilka cennych wskazówek na temat henny

Koloryzacja włosów za pomocą henny jest dosyć łatwym zadaniem. Jednakże należy poświęcić swój czas oraz włożyć lekki wysiłek. Najbezpieczniej hennę przygotowujemy podczas pory wieczornej, a następnie pozostawić na noc. Hennę w postaci proszku rozpuszczamy w letniej wodzie ( nie gorącej!, bowiem taka może zniszczyć cenne właściwości henny). Do tak przygotowanej papki możemy dodać kilka kropel cytryny, by wzmocnić efekty działania henny.

Pamiętajmy, że przed koloryzacją henną koniecznie zróbmy próbę uczuleniową na skórze oraz test barwy na niewielkim kosmyku włosów.

Trzeba dodać, że henny nigdy nie nakładamy na włosy farbowane inną farbą. Koniecznie należy odczekać przynajmniej dwa miesiące. Natomiast po trwałej ondulacji również zróbmy miesięczną przerwę.

Na około tydzień przed koloryzacją włosów henną trzeba użyć szamponu oczyszczającego włosy. Taki kosmetyk możemy zakupić na przykład w sklepie internetowym, bądź w drogerii.

Przed rozpoczęciem koloryzacji trzeba upewnić się czy nasza henna nie posiada soli metali. Bowiem  wykazują one szkodliwe działanie. Trzeba unikać również czarnej henny posiadającej oznaczenie PDD. Posiada ona substancje szkodliwe dla włosów. Czarna henna wyprodukowana z indygo jest całkowicie bezpieczna.

Pielęgnacja włosów po koloryzacji za pomocą henny jest tak samo ważna jak samo barwienie. Wykorzystajmy więc kosmetyki, które posiadają wyłącznie naturalny skład. Okazują się one bowiem niezwykle bezpieczne .

5,1 k

Leave a Reply