Go to content Go to navigation Go to search

Doskonała twarz – rozjaśnianie przebarwień

Grudzień 3rd, 2009 by admin

Odchudzanie

Tym co reprezentuje każdego z nas w kontaktach z innymi ludźmi jest przede wszystkim twarz. Na drugim miejscu pozostaje reszta ciała, a dopiero później ocenia się intelekt i charakter. Być może wiele osób to zasmuci, ale tak po prostu jest. Można być bardzo inteligentnym lub sympatycznym, ale jeśli nie ma się w miarę ładnej twarzy, trudno nawet zdobyć dobrą pracę nie wspominając już o życiowym partnerze. Jeszcze bardziej przykry jest fakt, iż prawda ta odnosi się bardziej do kobiet niż do mężczyzn.

Wcale nie jesteśmy tak humanitarni jak nam się wydaje. Nasze oceny innych ludzi są często bardzo niesprawiedliwe. Wystarczą przebarwienia na skórze lub niewielkie blizny po trądziku, by dana osoba wydała się mało interesująca. Jeśli nas samych dotyka ten problem, szybko przekonujemy się jak źle mogą postrzegać nas inni. Próbuje się różnych maści i zabiegów. Kupuje krem rozjaśniający skórę. Wszystko po to, by być lepiej postrzeganym. Nic dziwnego, gra toczy się o wysoką stawkę.

Bolesne vs bezbolesne rozjaśnianie

Stara sentencja łacińska głosi: „Przez cierpienie do gwiazd”. Wydaje się, że jej wyznawcami jest wielu lekarzy. Oczywiście nie zawsze jest to ich wina, ale cóż… Sporo zabiegów zalecanych przez nich wywołuje dużo bólu, a nie zawsze przynosi dobre rezultaty. Dotyczy to zwłaszcza wspomnianych problemów ze skórą twarzy.

Co w takim wypadku zalecają lekarze? Jednym z przeprowadzanych zabiegów jest dermabrazja lub oxybrazja. Ten pierwszy polega na mechanicznym usuwaniu wierzchniej powierzchni skóry. Dokuje się tego za pomocą wirujących drobinek twardych materiałów. Już sam opis brzmi nieprzyjemnie. W drugim wypadku chodzi o usuwanie tkanek środkami chemicznymi. Potem opuchlizna schodzi przez miesiąc, a efekty są często ledwo widoczne.

Są to bardzo nieprzyjemne zabiegi. Ich alternatywą jest czyszczenie kwasami i profesjonalnymi kosmetykami u kosmetyczki. To także dość bolesne i w dodatku drogie, a skutek trudny do przewidzenia. Czy warto decydować się na podobne zabiegi? Może są inne możliwości? Czy krem rozjaśniający skórę może poprawić wygląd twarzy?

Cała prawda o kremie rozjaśniającym

Na początku trzeba wyraźnie podkreślić, że krem rozjaśniający skórę nie jest żadnym cudownym preparatem. Przypuszczam, że nie tylko ja mam powyżej uszu rozdmuchanych reklam produktów, które po dokonaniu zakupu okazują się kolejnym nieprzydatnym środkiem. Więc opuśćmy górnolotne opisy i spójrzmy na krem rozjaśniający skórę nieco bardziej krytycznie.

Z komentarzy napływających od klientów, można wywnioskować, że plamy związane z zaburzeniami pigmentacji znikają dość dobrze po kilkunastu dniach stosowania. Podobne działanie zaobserwowano przy usuwaniu opalenizny. Już z samych tych opinii wynika, że jednak krem rozjaśniający skórę działa dość skutecznie. Tylko co ze wspomnianymi bliznami po trądziku i podobnymi mankamentami?

W tym względzie nie ma jednoznacznych opinii, ale ogólnie można przyjąć, że warto spróbować, choć zwykle proces trwa znacznie dłużej. Trzeba się przygotować na codzienne smarowanie przynajmniej przez kilka miesięcy. Mimo wszystko wydaje się, że warto. Nikt nie zgłosił, by krem rozjaśniający skórę powodował jakiekolwiek skutki uboczne. Wręcz przeciwnie, dzięki bezpośredniemu komórkowemu odżywianiu i nawilżaniu, skóra wygląda dużo lepiej.

Podsumowując, to jak szybko zadziała krem rozjaśniający skórę zależy od tego, z jakim mankamentem mamy do czynienia. Pisanie, że usunie wszystko już po tygodniu, byłoby poważnym nadużyciem. Na pewno nie powoduje żadnego bólu, co daje mu sporą przewagę na dermabrazją. Z wypowiedzi klientów wynika też, że jest skuteczniejszy. Można z tego wnosić, że sporo problemów ze skórą twarzy może rozwiązać dobry krem rozjaśniający skórę. Jak wspomniano powyżej, gra toczy się o wysoką stawkę. Niekoniecznie trzeba ją rozgrywać według zasady per aspera ad astra lub jak mawiają za oceanem: no pain no gain.
3,8

Leave a Reply