Go to content Go to navigation Go to search

Ćwiczenia na cellulit i … nie tylko

Luty 15th, 2010 by izabela

Odchudzanie

Cellulit, zwany popularnie „pomarańczową skórką” jest dolegliwością tyleż powszechną, co niepożądaną. Jest to defekt kosmetyczny, który dotyka aż 80% pań. Nierówności, wgłębienia i pofałdowania skory to efekt nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej. Cellulit pojawia się na udach,brzuchu, ramionach i pośladkach. Nie mamy zbyt wielkiego wpływu na jego zapobieganie, natomiast możemy starać się go zmniejszać lub zlikwidować, najlepiej we wczesnej fazie.

Mimo że cellulit mają także młode i atrakcyjne kobiety, nie musimy się na niego godzić. Warto dołożyć nieco starań, by mieć jędrną, gładką skórę. Należy zacząć od ćwiczeń na cellulit.

Gimnastyka – wróg cellulitu

Wysportowane, zdrowe ciało to wartość sama w sobie. Każdy rodzaj ruchu jest korzystny zarówno dla wyglądu jak i samopoczucia oraz zdrowia. Ruch jest także wskazany, a wręcz niezbędny, dla poprawienia kondycji skóry i likwidacji „pomarańczowej skórki”.

W walce z cellulitem należy stosować niezbyt intensywne ćwiczenia fizyczne. Zbyt forsowne ćwiczenia na siłowni mogą bowiem rozwinąć nadmiernie mięśnie, a ich ucisk na tkankę podskórną jeszcze bardziej uwypukli grudki tłuszczu.

Spacer, taniec, pływanie, jazda na rowerze to tylko niektóre zalecane formy aktywności. Ruch pozwala na przyspieszenie przemiany materii i szybszą likwidację tkanki tłuszczowej, poprawi ukrwienie i przepływ limfy. To wszystko wpłynie na zmniejszenie objawów cellulitu.

W domu można wykonywać nieskomplikowane, niewymagające dużej sprawności fizycznej ćwiczenia. Mogą to być „rowerki”, „brzuszki”, półprzysiady, wymachy rąk do przodu z obciążeniem hantlami, wymachy nóg do tyłu w pozycji klęczącej, przyciąganie tułowia do zgiętych kolan z pozycji leżącej. Takie proste ćwiczenia wymagają wielu powtórzeń. Należy je wykonywać co drugi dzień przez 40 minut, niektórzy specjaliści od fitnessu zalecają codzienną półgodzinną gimnastykę.

Ćwiczenia to za mało – dodaj kosmetyki pielęgnujące

Ćwiczenia ruchowe przynoszą najlepsze efekty w połączeniu z kosmetykami. Do skóry z cellulitem mamy duży wybór dermokosmetyków. Są to żele, kremy i maści, które należy regularnie, dwa razy dziennie wmasowywać w skórę, a poprawa będzie widoczna po kilku tygodniach. Te preparaty zawierają wyciągi na przykład z alg brunatnych, pestek winogron, cytrusów, zielonej kawy, zielonej i czerwonej herbaty. Ich działanie polega na poprawie mikrokrążenia w tkance podskórnej, na redukcji tkanki tłuszczowej. Znikają więc nierówności pod skórą, która staje się jędrna i zdrowa. Ponadto nie dochodzi do powstawania kolejnych szpecących zmian.

Porady kosmetyczki

W gabinetach kosmetycznych przy stosowaniu dermokosmetyków na cellulit wzmacnia się ich działanie poprzez zawinięcie ciała w folię, co usprawnia usunięcie limfy z toksynami.

W gabinecie można przeprowadzić zabieg mezoterapii, czyli wstrzykiwanie w grudki tłuszczu substancji aktywnych rozbijających tłuszcz, co daje efekt wygładzenia skóry. Taki zabieg należy stosować w połączeniu z masażem.

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, przynosi efekt niemal natychmiastowy. Podobnie jak usuwanie złogów tłuszczu przy pomocy lasera. Są to zabiegi kosztowne i niekoniecznie korzystne dla zdrowia.

Kosmetyczka może poradzić zabiegi domowe, np. peeling przy pomocy fusów z kawy zmieszanych z oliwką. Także zimne natryski lub okładanie ciała lodem powoduje zmniejszenie cellulitu.

Bardzo ważna jest właściwa dieta: ograniczenie soli i produktów wysoko przetworzonych, także cukrów i węglowodanów, a zwiększone spożycie białka zwierzęcego i roślinnego, orzechów i ziaren, wypijanie dużej ilości wody.

To wszystko powinno uczynić twoją skórę gładką, bez śladu cellulitu.

3,7 k

Leave a Reply