Go to content Go to navigation Go to search

Co zrobić, żeby mieć idealnie białe zęby? Poznaj najskuteczniejsze metody!

Marzec 26th, 2010 by mirabelka

Odchudzanie

Biały i lśniący uśmiech jest w zasięgu twoich możliwości. Poznaj najskuteczniejsze metody wybielania zębów i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

Od czego zależy kolor zębów?

Już u malutkich dzieci, które dopiero ząbkują, można zauważyć, że ząbki są różnego koloru. U niektórych lśnią jak perełki, inne mają zęby kremowe, a nawet znacznie ciemniejsze. Nie oznacza to jednak zaniedbań rodziców czy braków w higienie jamy ustnej. Kolor płytki zębowej jest w dużej mierze uwarunkowany genetycznie. Z tym należy się pogodzić, choć dość ciemną płytkę można nieco wybielić. Jednak warto mieć realistyczne oczekiwania i wiedzieć, że nigdy takie zęby nie staną się śnieżnobiałe. Wygląd zębów zależy też od leków przyjmowanych w dzieciństwie (na przykład żelazo, podawane często dzieciom na wzmocnienie sprawia, że zęby ciemnieją). Zęby stają się też ciemniejsze z wiekiem, to jeden z elementów procesu starzenia się organizmu.

Aby mieć białe zęby – zadbaj o higienę

Codzienna higiena jest najważniejsza. Niezbędne jest szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Dla osób, które często przebywają poza domem, dobrym rozwiązaniem będzie zestaw składający się ze składanej szczoteczki i miniaturki pasty o zębów, mieszczący się w poręcznym opakowaniu, idealnym do wrzucenia do torebki. Do codziennego mycia w domu przyda się natomiast szczoteczka elektryczna, która czyści bardzo starannie. Ważne, by pasta zawierała fluor i była dobrej jakości. Szczoteczkę należy zmieniać co trzy miesiąc, bo po tym czasie gromadzą się na niej grzyby i bakterie. Szczotkowanie powinno trwać nie mniej niż dwie minuty, a na zakończenie konieczne jest użycie nitki dentystycznej do wyczyszczenia przestrzeni międzyzębowych, gdzie nie możemy dotrzeć szczoteczką. Dobre uzupełnienie to też płyn do płukania jamy ustnej, ktory zapobiega szybkiemu odnawianiu się bakterii po myciu, a także pomaga cieszyć się długo świeżym oddechem.

Kto może wybielić zęby?

Wszelkie metody wybielania zębów przeznaczone są przede wszystkim dla osób dorosłych, a w drodze wyjątku też dla dorastającej młodzieży. Dolna granica do dwanaście lat, choć w konkretnym przypadku zawsze powinien wypowiedzieć się lekarz stomatolog. Nie powinny natomiast wybielać zębów kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, ze względu na silnie działające związki chemiczne wykorzystywane w tych zabiegach. Żeby wybielić zęby, trzeba też wcześniej naprawić wszystkie ubytki i pozbyć się problemów z próchnicą. Przeciwwskazaniem dla zabiegu są też problemy z dziąsłami i parodontoza.

Wybielanie zębów w domu.

Obecnie rynek preparatów wybielających do domowego użytku jest bardzo rozbudowany. Najpopularniejsze są pasty wybielające do codziennego użytku, choć zwykle nazwa ta nadawana im jest na wyrost. Pasty te nie zmienią koloru zębów, nadają się jednak świetnie do codziennej higieny. Silniej działają pasty profesjonalne, które stosuje się tylko przez krótki czas, aby zęby stały się oczyszczone z osadów i bielsze o jeden odcień. Najsilniej działają jednak silnie skoncentrowane preparaty do krótkich kuracji. Warto polecić na przykład Idol White, który zdobył ogromną popularność w Ameryce. Jest to wybielający żel, który nakłada się jedynie na  jedną minutę. Jego skuteczność doceniło wiele gwiazd amerykańskich, na przykład słynąca z pięknego uśmiechu Kim Kardashan, która  zgodziła się nawet na zostanie ambasadorką marki. Podobne działanie ma też Alta White. Jest to zestaw do sześciodniowej kuracji wybielającej, bardzo prosty w zastosowaniu. W jego skład wchodzi proszek wybielający oraz jednorazowe aplikatory, które w środku zawierają aktywną substancję. Po przełamaniu i zmieszaniu z proszkiem wybielającym powstaje substancja do nałożenia na zęby. Należy ją aplikować dwa razy dziennie. Po sześciu dniach rezultaty są naprawdę spektakularne! Nowością w tym segmencie handlu jest też pierwszy na świecie zestaw inspirowany stomatologiczną technologią czyli Rio Blue Light Teeth Whitening. Jest to zestaw składający się z wybielającego żelu oraz lamy wykorzystującej technologię niebieskiego światła. Zabieg daje rewelacyjne rezultaty szczególnie u osób, które palą papierosy. Świetnie usuwa osady i przebarwienia, jest przy tym bezbolesny i bezpieczny.

4,26k

Leave a Reply