Go to content Go to navigation Go to search

Bezpieczne odchudzanie – kilka zasad

Listopad 25th, 2009 by a.m.

Odchudzanie

W kontekście kosmetyków wyszczuplających bezpieczne odchudzanie możemy zdefiniować dwojako.
Po pierwsze jako pełne bezpieczeństwo dla organizmu. Innymi słowy bezpieczne odchudzanie nie spowoduje wysypek, podrażnień, stanów zapalnych i innych przykrych dolegliwości czy też defektów.
Po drugie jako bezpieczeństwo dla naszego portfela. Kosmetyki wyszczuplające różnią się jakością i składem, mogą być bezpieczne w użyciu, ale nic nie warte w odchudzaniu i na to też trzeba zwracać uwagę.
Faktem jest, że nie zawsze można sprawdzić skuteczność jakiegoś preparatu przed jego użyciem, ale spróbować zawsze warto. Poniżej kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne w wyborze kosmetyków odpowiednich do opcji bezpieczne odchudzanie i to zarówno w kontekście zdrowotnym (estetyczno/kosmetycznym) jak i finansowym.

Nie wierz bezkrytycznie w obietnice

To prawda, że przy pomocy kosmetyków można schudnąć, w przeciwnym wypadku już dawno bezpieczne odchudzanie z kosmetykami trafiłoby do kategorii ‘mitów’, ale jest jedno ale: zauważ, że żaden kosmetyk nie jest w stanie zagwarantować Ci efektów takich jak bieganie, pływanie czy inne intensywne ćwiczenia aerobowe. Nie wierz, że stosując jakiś specyfik ekspresowo zrzucisz kilogramy. Takie stwierdzenia mijają się z prawdą. Każdemu kosmetykowi trzeba pomóc, rezygnując z diety i ćwiczeń naprawdę niewiele zdziałasz.

Sprawdzaj badania

Działanie każdego kosmetyku powinno być poparte badaniami, choćby subiektywnymi ocenami użytkowniczek. W zasadzie testy większości specyfików odchudzających na tym polegają. Nie zmienia to jednak faktu, że efekty takich badań powinny być dostępne albo na stronie producenta, albo na ulotce bądź opakowaniu. W ten sposób łatwiej poddasz je weryfikacji, choćby tylko ocenie zdrowego rozsądku. Pamiętaj, że bezpieczne odchudzanie, i odchudzanie w ogóle, wymaga sporej dozy sceptycyzmu.

Czytaj instrukcje i stosuj się do nich

Bezpieczne odchudzanie z kosmetykami wymaga czasu. Zanim w ogóle zakupisz preparat wyszczuplający zapoznaj się z jego działaniem i sprawdź jakie są zalecenia producenta co do stosowania preparatu. Może się okazać, że maska bądź inny specyfik wymagać będzie długotrwałych zabiegów: masażu czy innych podobnych czynności. Jeśli uznasz, że nie jesteś w stanie wykonać zaleceń zrezygnuj z zakupu, bo stosowanie niezgodne z instrukcją nie przyniesie pożądanych efektów. Jedynie się rozczarujesz, a w odchudzaniu rozczarowanie podcina skrzydła. Chyba tego nie chcesz?

Dokładnie sprawdzaj skład kosmetyków

Bezpieczne odchudzanie jest wtedy bezpieczne, gdy nie zagraża zdrowiu. Sprawdzaj każdy stosowany preparat. Jeśli masz skłonność do alergii rób to jeszcze dokładniej. Wyeliminuj wszystkie kosmetyki wyszczuplające, które zawierają potencjalne “uczulacze”. Zanim zdecydujesz się na zakup sprawdź też jak działają zawarte w kosmetykach substancje. Unikaj nieznanych środków chemicznych. Bezpieczne są wyciągi z roślin i preparaty na bazie składników naturalnych.

Uważaj na składniki rozgrzewające

W składzie kosmetyków wyszczuplających często znajdziesz składniki rozgrzewające, które faktycznie powodują szybsze spalanie, czy raczej uwalnianie się tłuszczu, ale jednocześnie przyspieszają krążenie i powodują rozszerzanie się drobnych naczynek włosowatych. Jeśli Twoje naczynka są słabe mogą popękać, a wtedy razem z utraconymi kilogramami bądź centymetrami na skórze pojawi się sieć pajączków. Miej to na uwadze.

Bezpieczne odchudzanie wymaga wyrzeczeń

Wyrzeczeniem jest dieta, ćwiczenia (jeśli odczuwamy do nich niechęć), a nawet stosowanie kosmetyków. Pamiętaj, że bezpieczne odchudzanie jest procesem długotrwałym, tym bardziej nie możesz spodziewać się ekspresowych efektów, ale efekty będą jeśli wytrwasz na diecie, będziesz regularnie ćwiczyć i regularnie używać kosmetyków stosując się do zaleceń producentów.
3,8

One Response to “Bezpieczne odchudzanie – kilka zasad”

  1. Sprzedaż kosmetyków » Blog Archive » Bezpieczne odchudzanie z kosmetykami Says:

    [...] Unikaj substancji uczulających (to kwestia indywidualna), zwróć uwagę na kosmetyki które pobudzą krążenie limfy i krwi. Mogą zawierać czarny bez, cytrusy, algi morskie, bluszcz, a z substancji pobudzających procesy spalania tłuszczu kofeinę lub L-karnitynę. Ważne są składniki nawilżające i łagodzące, witaminy, szczególnie witaminy A i E odpowiadające za dobrą kondycję skóry, naszych tkanek i komórek. Zanim kupisz preparat z nieznanymi sobie składnikami sprawdź ich działanie (choćby w internecie). Nie kupuj przysłowiowego “kota w worku” bo to może się bardzo różnie skończyć, a przecież Twoim celem jest bezpieczne odchudzanie. [...]

Leave a Reply